tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 606 405 142    

 

Dojazd

Komunikacja w rejonie opiera się w zasadzie na ruchu kołowym. Istniejąca a kiedyś często wykorzystywana kolej tylko w wakacje ma weekendowe połączenie na trasie Rabka Zdrój – Kasina Wielka, po północnej stronie naszej Góry. Są to atrakcyjne „pociągi retro”, mające połączenie ze skansenem taboru kolejowego w Chabówce.

Z południowej strony Śnieżnicy „karpacka” szosa krajowa nr 28 (Wadowice – Nowy Sącz – Sanok) stanowi dobre połączenie komunikacyjne. Z Krakowa dojedziemy do niej z „zakopianki” (nr 7) skręcając w Lubniu na Mszanę Dolną (droga 968, ok. 7 km) i potem w kierunku Limanowej jeszcze ok. 10 km do przełęczy na Gruszowcu. Jadąc przez Kasinę Wielką (górną część) nie skręcać w lewo na drogę nr 964 wiodącą do centrum Kasiny Wielkiej i potem do Dobczyc. Ten wariant obierają ci, którzy chcą skorzystać z kolei linowej na Śnieżnicę przy stacji narciarskiej Kasina-Ski. Niestety od kilku lat nie można pokonać tego odcinka szlakiem pieszym, ponieważ został zamknięty.

Na wspomnianej przełęczy Gruszowiec jest przystanek PKS. Można skorzystać z (kilku dziennie) autobusów Kraków – Limanowa, koniecznie upewniając się, czy taki kurs wiedzie przez Mszanę Dolną. Po drugiej stronie przystanku, koło baru jest początek szlaku turystycznego (zielonego) do nas.

Dla samochodów osobowych można znaleźć parking (Współrzędne GPS:  N 49o42’2.243”  S 20o10’47.236”) przy barze na przełęczy albo u gospodarzy. Dość wygodny jest „u p. Kazka” – od baru asfaltową osiedlową drogą niecałe 100 m i w rozwidleniu dróg (jak „Y”) znajduje się miejsce na ok. 10 samochodów. Prosimy parkować zawsze w porozumieniu z gospodarzami.

Stamtąd – wspomnianym zielonym szlakiem ok. 20 – 30 min.

Inne dojścia piesze są w opisie szlaków turystycznych.

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp