tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 664 188 946 (nowy numer)

 

 

Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej, Patronki naszego Ośrodka Rekolekcyjnego odbył się 11 czerwca w pięknej i rześkiej wiosennej aurze. Dopisali także pielgrzymi, których było kilkaset.

Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Józef Skorupa CSsR (redemptorysta), misjonarz z Argentyny. Przebywając na urlopie w Ojczyźnie odwiedził tu ks. kapelana Jana Zająca, swojego kolegę z wojska. Pół wieku temu służyli razem w jednostce kleryckiej w Bartoszycach, wraz z bł. Jerzym Popiełuszką.

Mszę św. koncelebrował też ks. Maciej Ścibor, kiedyś wikariusz tut. parafii w Kasinie Wielkiej. Przybył tu z grupą młodzieży z par. Miłosierdzia Bożego w Chełmku, gdzie obecnie pracuje.

Po uroczystości był tradycyjny poczęstunek bigosem i herbatą, a u bacy można było nabyć wyroby z pasterskiego szałasu na Majerzu k. Jez. Czorsztyńskiego.
 

Uroczystość była też okazją do rozpoczęcia akcji „Rzeźba ks. Karola Wojtyły-Turysty dla Ośrodka na Śnieżnicy”, w wyniku której spodziewamy się zebrać fundusz na zakup, konserwację i umieszczenie pięknej rzeźby w piaskowcu (postać naturalnej wielkości) św. Jana Pawła II z początków jego wielkiej turystyki górskiej.

Ofiarność pielgrzymów i turystów (ze zlotu na szczycie Śnieżnicy) dopisała, zebrano bowiem prawie dokładnie 3 tys. zł.

Wpływają także pierwsze ofiary przesyłane na konto bankowe.

 

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim Ofiarodawcom i wolontariuszom pomagającym w akcji.

Wielkie dzięki też za udział w Odpuście.

Następny  - ku czci Matki Bożej Śnieżnej – w sobotę 5 sierpnia o godz. 17.00

 

Więcej o Rzeźbie napiszemy wkrótce.

 

ks. Jan Zając, kapelan Ośrodka

 

Loading ....

 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactFirstPreviousNextLastUp