tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 664 188 946 (nowy numer)

 

Początek maja na Śnieżnicy obrodził licznymi gośćmi.

Zanim jednak nasz Ośrodek się zaludnił wykonaliśmy dużo zaległej roboty. Uprzątnęliśmy pobieżnie dróżki w przyległym lesie, powiesiliśmy w nim na nowo Drogę Krzyżową oraz na kaplicy rzeźby Dobrego Pasterza i św. Jana Pawła II. 

A potem zaraz przyjechały aż trzy duże grupy młodzieży: DA Ojców Kapucynów z Lublina oraz grupa młodzieży i rodziców z Oławy, którzy gościli 3 lata temu młodzież z Rumunii, przybyłą na ŚDM w Krakowie. Ta właśnie młodzież, z diecezji Cluj-Gherla (obrządek greckokatolicki) ze swoimi kapłanami przybyła prosto na Śnieżnicę i tutaj ze swoimi dawnymi gospodarzami z Dolnego Śląska mieli wspólny pobyt wypełniony ciekawym programem. Znaleźli czas także na pielgrzymkę do Wadowic i na trochę wędrówki po górach. Natomiast goście z Lublina pielgrzymowali do Limanowej, ale byli także i na Mogielicy oraz na Ćwilinie. Pogoda nie była najlepsza - coraz chłodniej, a czasem i deszcz, który na zakończenie tej długiej "majówki" zamienił się w śnieg.

Przyjazd tylu młodych ludzi, z trzech rożnych stron świata - i ich bardzo ciekawy pobyt, był dla nas jeszcze jednym potwierdzeniem, że to miejsce jest naprawdę wybrane przez Boga i pozostaje pod opieką Maryi Matki Bożej! Dokładnie 100 lat temu założyciel tego miejsca spotkań  młodzieży - ks. Józef Winkowski z Zakopanego - uformował i zapisał w Krakowie Związek Sodalicji Mariańskich Uczniów Szkól Średnich w Polsce. Niebawem zaczął szukać miejsca na kolonie letnią dla nich. I znalazł Śnieżnicę!...

Bogu niech będą dzięki!

 

 

 

Loading ....

 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactFirstPreviousNextLastUp