tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 664 188 946 (nowy numer)

 

Położenie 

Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy

Loading ....

Nasz Ośrodek znajduje się na południowym stoku góry Śnieżnica (1006m n.p.pm.), na śródleśnej polance, wys. ok. 840 m n. p. m.

DOJŚCIE JEDYNIE PIESZO, ok. 20 -30 min. szlakiem turystycznym zielonym od drogi krajowa nr 28, wiodącej z Mszany Dolnej do Limanowej.

Za Mszaną Dolną, po przejechaniu Kasiny Wielkiej, zaraz na początku wsi Gruszowiec (przełęcz o tej samej nazwie, wys. 660 m n.p.m.) drogowskaz turystyczny i początek szlaku zielonego, wiodącego najpierw asfaltową drogą osiedlową (prawe odgałęzienie!) a potem dość strome podejście drogą leśną. Ostatni odcinek wędrówki już płaski a potem nawet krótkie zejście do naszej kotlinki.

NIE MA DOJAZDU SAMOCHODEM

Możemy, zwłaszcza dla grup, wywieźć bagaże za opłatą 40 zł od kursu. Najlepiej, jeśli bagaże stanowią plecaki lub torby podróżne, łatwe do przenoszenia i doniesienia do miejsca kwaterunku po schodach.

Ośrodek posiada 6 budynków, w tym 4 budynki hotelowe. Prócz nich jest drewniany kościółek i stary budynek z mieszkaniem ks. kapelana.

Dla gości mamy jeszcze: dwa boiska sportowe, kącik zabaw dla dzieci, szałas grillowy w lesie za strumykiem, altanę na środku placu, dość duży płaski teren na różne zabawy (oprócz gry w piłkę) i duża ilość różnych leśnych ścieżek i dróg we wszystkich kierunkach.

W pobliżu jest obfitość darów lasu: poziomki, czarne jagody (borówki), maliny, jeżyny oraz grzyby.


Zapraszamy!


 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp