tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 664 188 946 (nowy numer)

 

Szlaki turystyczne ze Śnieżnicy

Najnowszą ciekawostką turystyczną jest wyznaczenie Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego /GSBW/, który poprowadzony jest przy naszym Ośrodku.

Inne:

Zielony szlak z przełęczy na Gruszowcu do górnej stacji kolei linowej Kasina Ski. Do nas z przełęczy ok. 20-25 min. a potem do stacji narciarskiej ok. 15 - 20 min.

Blisko jest też szlak niebieski poprowadzony przez najwyższe szczyty naszego Beskidu. Ponad naszym Ośrodkiem (ok. 5 min.) odnajdziemy go na małej polance i możemy iść dalej nim w górę aż na szczyt Śnieżnicy (1006 m) a potem zejść nim do stacji narciarskiej Kasina Ski (górna stacja kolei linowej), gdzie spotkamy koniec znaku zielonego (z Gruszowca). Stąd prowadził szlak niebieski do stacji PKP w Kasinie Wielkiej. Na razie został zamknięty. Przejście możliwe tylko lasem! W Kasinie Wielkiej idziemy koło starej dawnej stacji PKP i potem szlak prowadzi na górę Ciecień nad Skrzydlną, potem Grodzisko i dalej już na zachód aż do Myślenic. Od nas tym niebieskim szlakiem w odwrotnym (południowym) kierunku zejdziemy, wspólnie ze szlakiem zielonym, do przełęczy na Gruszowcu (ok. 20 min.) a stamtąd niebieski szlak prowadzi stromo na naszą sąsiednią górę – Ćwilin (1070 m). Po obejrzeniu pięknej panoramy (daj Boże ładną pogodę!) schodzimy tym szlakiem do Jurkowa a stamtąd dalej można na Mogielicę i jeszcze dalej aż do Szczawy. Na Ćwilin można też wejść łagodniejszą i bardzo malowniczą trasą (szlak żółty) z Mszany Dolnej przez Czarny Dział.

Ale wróćmy jeszcze na Śnieżnicę, bo tu w ostatnich latach powstały jeszcze dwa szlaki. Najpierw czarny, który ze szczytu sprowadza turystę dość stromo w kierunku północnym aż do Woli Skrzydlańskiej. Drugi – zielony (nie mylić z zielonym od Gruszowca do stacji narciarskiej!) odłącza się od czarnego i prowadzi w kierunku wschodnim do wsi Dobra. Nie musimy nim dochodzić do końca, bo na pewnym odcinku mamy już prawie w zasięgu ręki szosę Limanowa - Mszana Dolna, jeśli chcemy z niej skorzystać.


Zachęcamy do skorzystania z opisów beskidzkich szlaków na stronie Internetowej www.odkryjbeskidwyspowy.pl

 
 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp