tel.: 18 33 14 320; kom: 602 659 911; kom.: 664 188 946 (nowy numer)

 

Wydarzenia

30.03.2024
Wielkanoc na Śnieżnicy

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. u nas o godz. 12.00 –

Wszystkim życzymy Radosnego Alleluja!

 

Uroczystość Świętej Rodziny 2023

 
Drodzy Dobrodzieje Śnieżnicy!
Pragniemy serdecznie zaprosić na Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów do naszej kaplicy na Śnieżnicy. Będzie ono miało miejsce 31.12.2023 roku w Niedzielę Świętej Rodziny na Mszy św. o godz. 10.00. Będziemy się modlić za wszystkich Dobrodziejów naszego Ośrodka, a także za wszystkie rodziny, które goszczą w naszych progach, aby nowi błogosławieni wypraszali potrzebne łaski w codziennym życiu.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.
Ks. Dariusz Czapnik wraz z pracownikami

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2023r.

"Chrystus przeto również i dziś staje pośród nas jako ten, który przynoosi człowiekowi wolność opartą naprawdzie" Jan Paweł II, Redemptor hominis.
 
Drodzy Przyjaciele Śnieżnicy!
Z okazji obchodów Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wraz z pracownikami Ośrodka najlepsze życzenia. Niech Boża Dziecina wyprasza potrzebne łaski i siły w przeżywaniu szarej codzienności, dodaje odwagi do dawania świadectwa o Nim w swoim życiu, daje nadzieję na lepsze jutro i wiarę, że Bóg stał się człowiekim by nas zbawić.
ks. Dariusz Czapnik, Dyrektor Ośrodka na Śnieznicy wraz z pracownikami
 
Tradycyjnie zapraszamy na Pasterkę o północy, w Boże Narodzenie i świętego Szczepana Msza święta o godz. 12.00. 

 

15.07.2023

Odpust ku czci MB Śnieżnej

Zapraszamy na odpust 05.08.2023r o godz. 17.00 któremu będzie przewodniczył ks. infułat Jakub Gil.

18.12.2022.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022r.

"...Słowo ... przyszło do swojej własności... Tym, którzy Je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi".
 
Drodzy Goście.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku pragniemy je przeżywać także, w naszym Ośrodku. Zapraszamy więc na Pasterkę o północy, a w ciągu dnia na Mszę Świętą o godz. 12.00. Podobnie w drugim dniu świątecznym - święto św. Szczepana, ... 

 

03.08.2021.

Zaproszenie na uroczystość ku czci MB Śnieżnej.

Skoro rozpoczął się sierpień, to i wiele Maryjnych, liturgicznych wspomnień
Chcemy też na Śnieżnicy pamiętać o wydarzeniach z V wieku w Rzymie, kiedy na Eskwilinie spadł śnieg, dając znak papieżowi, aby wybudował świątynię ku czci Matki Bożej. Tak właśnie powstała bazylika Santa Maria Maggiore. To w niej znajduje się, otoczony czcią Ludu Rzymskiego, obraz Matki Bożej. ...

 

09.06.2021r.
Odpust na Śnieżnicy

Zapraszamy na Odpust w niedzielę 13 czerwca o godz. 12:00. Pragniemy podziękować Bogu za dar poświęcenia naszej kaplicy. Oddamy cześć i uwielbienie Bogu przez wstawiennictwo św. Jadwigi Królowej - Patronki pierwszej kaplicy oraz św. Jana Pawła II, obecnego Patrona nowej kaplicy. 

Na uroczystość można przybyć pieszo od strony Gruszowca lub kolejką z Kasiny. Zarządzający nią zaproponowali 30% rabat /na wjazd i zjazd kolejką/, dla uczestników odpustu. Przy zakupie biletów wystarczy podać hasło: odpust.

Serdecznie zapraszamy

 

 

15.03.2021r.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie w piątek 26.03 Mszą Świętą o godz. 19.00. Przygotowane zostały dwie trasy. Można je zobaczyć na stronie głównej EDK pod miejscowością Kasina Wielka.

 

03.11.2020

 

18 października - drugi dzień uroczystości ku czci św. Jana Pawła II

02.11.2020

"To urocza, jak z rajskiego gdzieś świata Śnieżnica! Cóż tu będę opisywał? Trzeba tam być samemu i rozszerzonemi zachwytem oczami ogarniać dziesiątki mil kwadratowych polskiej, przecudnej ziemi... Oto miejsce, wybrane i projektowane na kolonję".

13.10.2020r.

Serdecznie zapraszamy

Od wielu już lat splatają się losy Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy z osobą Karola Wojtyły – prezbitera, biskupa, papieża.

W piątek 16 października nastąpi uroczyste poświęcenie kaplicy. W niedzielę 18 października,  kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II, pragniemy oddać nasze życie Bogu przez wstawiennictwo naszego świętego Rodaka. Jeśli otrzymamy dekret Księdza Arcybiskupa zostanie także dokonane poświęcenie kaplicy w ośrodku rekolekcyjnym na Śnieżnicy i nadanie jej imienia św. Jana Pawła II. Podczas tej uroczystości nastąpi także odsłonięcie pamiątkowych tablic, na których zostały umieszczone imiona i nazwiska osób, które finansowo wsparły sprowadzenie pomnika „Karola – turysty” i umieszczenie go na terenie naszego Ośrodka.

 

Program uroczystości:

Piątek, 16 X 2020r.

16.00 – Poświęcenie kaplicy i nadanie wezwania św. Jana Pawła II

 uroczystości będzie przewodniczył J.E. Ks. Abp Marek Jędraszewski

 

Niedziela, 18 X 2020r.

11.00 – Konferencja P. Tomasza Terlikowskiego

12.00 – Msza Święta odpustowa ku czci św. Jana Pawła II

Ok.13.30 – posiłek

14.30 – koncert zespołu regionalnego i orkiestry dętej

15.30 – modlitwa uwielbienia – wspólnota Galilea

 

03.08.2020r.

Serdecznie zapraszamy

W środę 05.08.2020r zapraszamy na coroczny odpust ku czci MB Śnieżnej, w naszym ośrodku rekolekcyjnym. Jeśli dopisze pogoda o 16.50 wyruszymy z procesją od kapliczki Jezusa Frasobliwego w kierunku ośrodka i tu odprawimy Mszę Świętą Odpustową. Będzie jej przewodniczył ks. Robert Jończyk - Proboszcz parafii Biskupice. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek i do straganów przy których będą obecni rękodzielnicy zagórzańscy ze swoimi wyrobami. Można skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który tego dnia, jeśli będą chętni będzie kursował nieco dłużej.

 

Podczas pobytu w naszym ośrodku zachęcamy do skorzystania z oferty Zagórzańskich Warsztatów:

Na terenie naszej gminy lokalni artyści i rękodzielnicy zachęcają do spotkania z kulturą Zagórzan

http://www.mszana.pl/upload/files

/zagorzanskie_atrakcje/oferta.pdf

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku w kulturze Zagórzan:

 

Jasiek zaprasza na spacery. Zagórzańskie questy.

http://www.mszana.pl/aktualnosci,4492.html?fbclid=

IwAR19fOCSBfbam87SO2eG-vVzSGAiHeIbGds62wCMo1PXnUlwaxFDH30NoR4#.Xqvf7iPVLIV

 

 

Ważne ogłoszenie

W minioną niedzielę zakończyliśmy sezon zimowy w naszym Ośrodku. Ostatnimi gośćmi, którzy u nas odpoczywali byli członkowie wspólnoty Emanuel oraz pojedyncze rodziny. Wszystkim przebywającym w naszym Ośrodku, odpoczywającym i modlącym się gorąco dziękujemy za pobyt i serdecznie zapraszamy.
Od poniedziałku rozpoczęliśmy duży remont w pomieszczeniach kuchennych i magazynowych. W związku z tym pojawiły się spore niedogodności. Nie będzie możliwości noclegu wraz z wyżywieniem oraz możliwości posiłku dla przybywających np. na niedzielną mszę św. aż do ostatniego weekendu marca. Serdecznie za to przepraszamy. Istnieje tylko możliwość noclegu i oczywiście modlitwy. Msze św. pozostają bez zmian o g. 10.00 i 12.00. Mamy nadzieję na nowo otworzyć 27 marca. Zapraszamy,

Pasterka

 

Zapraszamy :

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim, którzy odwiedzają nasz Ośrodek /Ofiarodawcom, przybywającym na rekolekcje czy wypoczynek, turystom/ serdeczne życzenia.

Niech przychodzący do nas Emmanuel - Bóg z nami,  przenika Swym błogosławień każdy Wasz dzień, abyście idąc z Nim przez życie wzrastali w radości, wierze i miłości. Z odwagą dzielcie się Jego obecnością w Waszym życiu. Szczęść Boże.                                    

                                                                                                                  Ks. Maciej i Pracownicy Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy

 

W najbliższych dniach - od niedzieli do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia Ośrodek będzie nieczynny, z wyjątkiem Mszy Świętych.....................

Zapraszamy :

 

W sobotę 22 II zapraszamy na wędrówkę Szlakiem Papieskim. Będziemy wędrować trasą: Pcim - Kotoń - Parszywka - pos Koskową Górą. W razie niepogody Szlak Papieski po Krakowie. Wyjazd 6.30 ( lub 7.30 jeśli do Krakowa) z przeł. Gruszowiec. Chętnych proszę o kontakt telefoniczny ze względu na potrzebę zamówienia busa.

14.07.2019
Już dwie pory roku za nami

W pełni lata (i już w drugiej połowie roku!)  warto oglądać się za siebie, aby podziękować Dobremu Bogu za miniony czas.

A był to czas pięknej, śnieżnej zimy i bardzo urozmaiconej wiosny. Tym wiosennym urozmaiceniem był mokry i zimny maj (śniegu w połowie miesiąca było prawie 10 cm!) oraz potem gorący czerwiec, który dal nam letnią, upalną pogodę.  Na przełomie czerwca i lipca (26 VI i 1 VII) mieliśmy kilka razy przekroczone 30 st. C w dzień, a nocą ponad 20! Susza zaczęła dokuczać przyrodzie…

 

(galeria zdjęć)

 

07.05.2019
Początek maja na Śnieżnicy

obrodził licznymi gośćmi.

Zanim jednak nasz Ośrodek się zaludnił wykonaliśmy dużo zaległej roboty. Uprzątnęliśmy pobieżnie dróżki w przyległym lesie, powiesiliśmy w nim na nowo Drogę Krzyżową oraz na kaplicy rzeźby Dobrego Pasterza i św. Jana Pawła II. 

A potem zaraz przyjechały aż trzy duże grupy młodzieży ....

 

 

(galeria zdjęć)

 

18.04.2019
Nasze Świętowanie w Kaplicy św. Jana Pawła II na Śnieżnicy

Wielkanoc:

Msze św. tylko o godz. 12.00 

 

Początek maja:

Środa 1 V Msza św. i Naboż. Majowe – godz. 17.00

Piątek 3 V – NMP Królowej Polski – Msza św. i Naboż. Majowe za Ojczyznę też o godz. 17.00

Czerwiec:

Odpust ku czci św. Jana Pawła II – niedziela 16 VI, godz. 12.00 

Msza św. polowa w XXX rocznicę przejazdu Jana Pawła II przez nasze okolice i Limanową  do Starego Sącza w 1999 r.

18.04.2019
Zima za nami

Zima na Śnieżnicy jest zawsze oczekiwaną i piękną porą roku. To dzięki niej wielu ludzi poznaje naszą okolicę, zagląda też do Ośrodka - a potem nieraz przybywa i o innej porze roku.

Tegoroczna zima była wyjątkowo ....

 

(galeria zdjęć)

 

15.06.2018
Serdecznie zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Jana Pawła II, którą odprawi ks. Abp Marek Jędraszewski, w piątek 15 czerwca, o godz. 16.30.

W tym dniu kolej krzesełkowa Kasina SKI będzie czynna od 14:30 do 19:30.

 

27.05.2018
Zmarł ks. prałat Antoni Sołtysik

Zmarł w Krakowie (wczoraj 26 maja) ks. prałat Antoni Sołtysik, wielce zasłużony dla odzyskania naszego miejsca na Śnieżnicy (1993 r.), dla pierwszych remontów tutaj oraz dla powstania Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego.

Urodzony 1935 r. w Stryszawie, wyświęcony na kapłana w 1958 r. Potem był wikariuszem w Mszanie Dolnej. z kolei zaś w Nowym Targu. Proboszcz w Bieżanowie, a ostatnio - do emerytury (2008 r.) - proboszcz w par. św. Mikołaja w Krakowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie!

15.05.2018
Zaproszenie na wyjątkową uroczystość - 15 czerwca

Coroczna uroczystość ku czci św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej będzie tym razem wielkim świętem na Śnieżnicy – z udziałem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. Poświęcona zostanie rzeźba ks. Karola Wojtyły Turysty.

 

15.05.2018
Przywieziono rzeźbę, prace trwają.

Na miesiąc przed uroczystością ku czci św. Jana Pawła II przywieźliśmy rzeźbę przedstawiającą Go jako Turystę.

Najbliższy czas, na ile pozwoli pogoda, będą trwały dalsze prace mające odpowiednio zabezpieczyć monument wykonany 10 lat temu z piaskowca. Pierwotnie miał on stać w Starym Sączu, gdzie papież Jan Paweł II kanonizował św. Kingę (16 VI 1999 r.) Wskutek zmiany planów budowalnych zamówienia nie podjęto, a rzeźba doczekała się teraz nowej lokalizacji - na Śnieznicy.

W dalszym ciągu zbieramy ofiary - dobrowolne datki na dokończenie dzieła.

(galeria zdjęć)

 

14.03.2018
Na Śnieżnicy - po sezonie zimowym.

Oczywiście chodzi o sezon ferii szkolnych, które zakończyły się akurat z początkiem wielkich mrozów. Krakowsie rodziny (ojcowie z synami) z duszpasterstwa Opus Dei oraz młodzież z podkrakowskich Biskupic ...

(galeria zdjęć)

 

04.02.2018
Ferie zimowe 2018

Już połowa zimy za nami a prawie że jej nie było... Poza kilkoma parudniowymi epizodami pięknej - śnieżnej i słonecznej pogody. Ferie "warszawskie" były więc w tym roku uprzywilejowane. Zimowy krajobraz bardziej lub mniej towarzyszył jednak każdej grupie odpoczywających u nas gości.

(galeria zdjęć)

 

31.12.2017
Koniec roku 2017

Koniec roku na Śnieżnicy jednak zimowy!

Inaczej niż Boże Narodzenie i Pasterka, kiedy to było prawie bez śniegu. Dobrze, że chociaż po prawie dwu tygoniach zaświeciło słońce i bylo pogodnie i ciepło, nawet +7 st.C !

Po Świętach ...

(galeria zdjęć)

 

01.11.2017
Minęła już jesień ...

Minęła już jesień w naszych górach. Tak trzeba stwierdzić skoro na końcu października na Śnieżnicy już od kilku dni leży śnieg.

(galeria zdjęć)

 

27.09.2017
Minęło lato ...

Deszczowy, chłodny i ponury wrzesień (z wyjątkiem może ostatnich dni) przyspieszył odejście lata. Sezon wakacyjny porzegnaliśmy jeszcze w letniej pogodzie. Czy to także koniec sezonu turystycznego? Na pewno nie!

Mała panorama zdjęć w rozszerzeniu artykułu.

(galeria zdjęć)

 

20.08.2017
Wyjątkowa rzeźba ks. Karola Wojtyły stanie na Śnieżnicy

4 sierpnia w Gazecie Krakowskiej - dodatek Tygodnik Ziemia Limanowska - ukazał się obszerny artykuł o naszej zbiórce funduszy na zakup wyjątkowej rzeźby przedstawiającej ks. Karola Wojtyłę - turystę. Artykuł napisała Pani Krystyna Trzupek  po rozmowie z Księdzem Janem Zającem. <Druk przelewu/wpłaty w rozszerzeniu artykułu>

 

 

13.06.2017
Odpust na Śnieżnicy - relacje

Odpust ku czci Św. Jadwigi Królowej, patronki naszego Ośrodka Rekolekcyjnego odbył się 11 czerwca w pięknej i rześkiej wiosennej aurze. Dopisali także pielgrzymi, których było kilkaset.

Mszy św. przewodniczył ...

(galeria zdjęć)

 

09.06.2017
Odpust na Śnieżnicy

Zapraszamy na Odpust w niedzielę 11 czerwca o godz. 12:00.

Dziękujemy Bogu za 20 lat, które upływają od poświęcenia prowizorycznej kaplicy ku czci św. Jadwigi Królowej przez kard. Fr. Macharskiego.

W tym czasie...

 

15.05.2017
To już prawdziwa wiosna

Wiosna długo wyczekiwana i opóźniona, może nawet ok. 2 tygodni!

Kilka tygodni temu (ok. 20 IV) był niemały atak zimy, tydzień temu ponownie...

(Galeria zdjęć)

4.04.2017
Wielkanoc na Śnieżnicy

W Wielkanoc Msze św. u nas o godz. 12.00 – w jedno i drugie Święto.

Wszystkim życzymy Radosnego Alleluja!

04.04.2017
Pożegnanie zimy

Nawet i zimy nie dało się całkiem pożegnać, bo w kwietniu (pod koniec I tygodnia) wróciła. Spadło ok. 10 cm śniegu.

Jakiś tydzień wcześniej zaczęło się już nawet trochę zielenić, pojawiły się pierwsze polne kwiaty, a ptaki już ...

07.02.2017
Meldunek z półmetku zimy

Już 2 miesiące pięknej zimy za nami. Druga połowa (wg tradycji ludowej przypada na MB Gromniczną 2 II) zaczęła się od dużej odwilży. Śniegu nieco ubyło, ale nadal pozostało jeszcze ok. 30 cm. Na ferie zimowe przybywa do nas dużo młodzieży... (dużo zdjęć)

30.12.2016
Otwarcie Kasina SKI

Otwarto sezon narciarski na Wyciągu Kasina SKI www.kasinaski.pl Z naszego ośrodka można pieszo dojść do górnej stacji wyciągu. Zachęcamy również do zjazdu leśną ścieżką od wyciągu do ośrodka, oczywiście jeśli naturalna pokrywa śnieżna na to pozwala.

25.12.2016
Pasterka na Śnieżnicy

Jak co roku w naszej kaplicy odbyła się Pasterka ... dziękujemy wszystkim za przybycie.

22.12.2016
Nasza nowa strona

Witamy serdecznie na naszej nowej Stronie Internetowej. Za jej pośrednictwem chcemy dostarczać wszelkich istotnych informacji dotyczących działalności naszego Ośrodka.

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactFirstLastUp